6.7.2022
Nythän se tapahtui se mahtava lomille lompsahtaminen. Kuplan kanssa puuhastelin kovasti ja innokkaasti heti teiden sulettaua - onpi mukavata kyytiä kyllä, ei edes kylmää enää kun aurinko jeesaa lämmityksessä.
Öljyt vaihdoin ennen ajokauden alkua - wanha tuttu Mopönetin 10W-40 puolisyntinen, joka yllättäin on alkanut vähän tihkua tiivisteistä ulos mutta onneksi vielä vähäisessä määrin.
Katsastuksessa käytin toukopoukon puolivälissä ja heittämällähän tuo taas meni. Kovasti kehui siisteyttä ja tekniikkaa, etenkin jarrut oli kovin mieluisat. Koeajolenkin jälkeen ihmetteli koneen pirteyttä ja herkkää reagointia kaasupolkimeen ja kyseli jotta mikäs kone siellä luukun alla säksättää - vastasin jotta eikös näissä 1963 -malleissa ole 1200cm2. Juupa juu, niinhän se olikin 😀
Eipä tässä nyt tämän kummempia, katto auki ja suu kiinni ajelua - mahtavan mukavata on tämä nyt!
Kuvatuksiakin tuli otettua:
-
Kuplis touko- & kesäkuu 2022See images »